Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Szelki dla małego psa – czy warto zaopatrzyć w nie szczeniaka?

Szelki dla małego psa – czy warto zaopatrzyć w nie szczeniaka?

Szelki dla małego psa – czy warto zaopatrzyć w nie szczeniaka?

Wybieranie akcesoriów dla psa to bardzo istotna kwestia, na której powinni skupić się wszyscy właściciele – możliwości jest bardzo wiele, a podczas selekcji należy brać pod uwagę komfort oraz bezpieczeństwo czworonoga. W tym artykule omówimy szelki dla małego psa – czy będą odpowiednie dla szczeniaka i jakie są ich wady oraz zalety? Kiedy będą stanowić lepszą alternatywę niż obroża? Sprawdźmy!

Szelki dla psa – dlaczego warto je wybierać?

Nie ulega wątpliwości, że szelki dla psa to znakomita alternatywa dla obroży – wynika to przede wszystkim z ich zalet. Do tych najważniejszych zaliczamy przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo i komfort psa – obciążenie, jakie wynika z pociągania smyczy, rozkłada się w ich wypadku na większą powierzchnię ciała, nie sprawiając czworonogowi jakiegokolwiek dyskomfortu;
  • brak ryzyka ściągnięcia szelek przez psa, co często zdarza się w przypadku obroży – dzięki temu masz pewność, że Twój pupil nie pogna za kotem albo nie wbiegnie na jezdnię pełną samochodów;
  • estetyka – szelki dla psa mogą być bardzo różnorodne, posiadać odmienne kolory czy wzory, dlatego też cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym bardzo mocno zależy na pięknym wyglądzie pupila.

Co więcej – niekiedy szelki są jedyną alternatywą dla tych psów, które mają trudności z oddychaniem albo taką budowę ciała, która uniemożliwia zakładanie obroży. Mowa tutaj chociażby o buldogach czy mopsach – w ich wypadku najlepsze będą szelki dla psa.

Wada? Jedna – zakładanie. Nie ulega wątpliwości, że jest ono łatwiejsze w przypadku obroży, jednak bez obaw – po kilku próbach nabierzesz w tym doświadczenia i kwestia ta z pewnością nie będzie spędzała Ci snu z powiek.

Co z tymi szczeniętami?

Podczas decyzji o tym, czy zakupić szelki dla małego psa, czy też obrożę, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość pupila. Rasy małe, które nie mają większej siły i nie ciągną, warto wyposażyć w obroże – nie tylko nie będą uciskać szyi malucha, ale również będą łatwiejsze w zakładaniu. A to po zakupie szelek mogłoby być dość kłopotliwe, szczególnie w przypadku tych bardziej ruchliwych i energicznych psiaków.

Obroża może natomiast powodować ucisk w przypadku większych i silniejszych psów, np. w czasie ich ciągnięcia. Dlatego też w ich przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem będą szelki dla psa easy walk, dzięki którym zapewnisz czworonogowi komfort, a przy okazji będziesz mieć możliwość kontrolowania jego ruchów i łatwiej nauczysz go poruszać się na smyczy.

Postaw na wysokiej jakości szelki dla psa!

Wybór odpowiednich szelek dla psa powinien być więc uzależniony od wielkości, rasy i siły psa. Pamiętaj o tym, że po podjęciu decyzji warto postawić na wysokiej jakości rozwiązanie, które zostało wykonane z odpowiednio wyselekcjonowanych materiałów i które sprawdzi się w przypadku Twojego pupila. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze rozwiązania w różnych rozmiarach, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo Twojemu psu. A Tobie pozwolą na czerpanie radości ze spacerów ze szczeniaczkiem!

Share this post